4 dôvody, prečo by ste mali dať šancu angličine cez skype

O tom, že angličtinu je možné sa učiť aj cez skype, ste pravdepodobne už počuli. Ak ste však ako väčšina ľudí, o angličtine cez skype pochybujete a stále dávate prednosť klasickým jazykovým kurzom.

 

 

Internetu sa podarilo zmeniť množstvo oblastí ľudského života. Postupne dochádza k zmenám aj v spôsobe, ako si osvojujeme cudzí jazyk. Skutočný učiteľ a klasické jazykové kurzy takmer určite tu s nami budú po veľmi dlhú dobu – avšak využívanie skype a ďalších komunikačných programov bude v budúcnosti hrať väčšiu a väčšiu rolu.

Pozrime sa na 4 hlavné dôvody, prečo si angličtina cez skype nachádza stále viac priaznivcov.

1) Je to extrémne praktické

Cez skype sa môžete vzdelávať prakticky odvšadiaľ.  Skypovať môžete z práce či z pohodlia domova. Angličtinu si môžete pokojne zlepšovať aj keď ste na cestách.

Všetko, čo ku angličtine cez skype potrebujete, je počítač, pripojenie k internetu a slúchadlá s mikrofónom. Veľmi vhodné je mať aj web kameru. Nie je to však nevyhnutné. Lekcie angličtiny cez skype sú však ďaleko príjemnejšie, ak svojho učiteľa aj vidíte.

2) Šetrí to peniaze a čas

Keďže skype angličtina je závislá viac-menej iba od dostupnosti internetu, ušetrí vás od zdĺhavého cestovania medzi jazykovou školou, prácou a domovom. Navyše sa na skype lekcie nemusíte nijako špeciálne obliekať.

Takto ušetríte nemalé množstvo času. Mnohých ľudí však poteší aj finančná stránka angličtiny cez skype. Tento spôsob výuky jazyka je lacnejší. Dôvod je jednoduchý – čas pri skype angličtine nešetríte iba vy, ale aj učiteľ. Čas sú v konečnom dôsledku peniaze. Učiteľ angličtiny tak môže ponúkať svoje služby lacnejšie ako v prípade klasických kurzov.

3) K dispozícii je množstvo zaujímavých pomocných nástrojov

Angličtina cez skype určite nie je iba o telefonovaní cez internet či pozeraní sa na seba cez web kamery. Skype a ďalšia podobné programy toho dokážu omnoho viac.

Skype umožňuje ďaleko hlbšiu interakciu medzi učiteľom a študentom. V jednom momente môžete spolu s učiteľom pozerať na rovnakú web stránku. Dokonca môžete sledovať jeden dokument. Obaja môžete do neho písať. Učiteľ vás môže opravovať – presne akoby ste sedeli vedľa seba písali do zošita.

4) Svojho učiteľa môžete vidieť

Web kamera je dnes už prakticky v každom počítači, nehovoriac o tabletoch či smartfónoch. Stačí mať slušné internetové pripojenie a skype dostane nový rozmer. V momente, keď vidíte svojho učiteľa, porozumenie cudziemu jazyku je ďaleko jednoduchšie. Vždy však máte možnosť kameru vypnúť a vyskúšať si náročnejší test – čistý posluch.

A čo nevýhody?

Angličtina cez skype nie je veľmi vhodná pre skupiny. Ideálne sú individuálne kurzy. Skúsený učiteľ však zvládne aj dvoch či troch študentov.

Treba to vyskúšať

Jediným spôsobom, ako si overiť výhody angličtiny cez skype, je vyskúšať si to na vlastnej koži.

Nič vás to nebude stáť. Ponúkam vám hodinu angličtiny cez skype úplne zdarma.

Ak máte záujem, napíšte mi.

Máte nejaké otázky? Chcete si dohodnúť termín kurzu, konverzácií? Napíšte mi cez tento formulár
alebo priamo na email:

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

Joomla SEF URLs by Artio
Adresa
Orlové 123, Považská Bystrica
Telefón
0915 119 679
Email
info@improveyourenglish.sk
Web
improveYourEnglish.sk
Skype
mgumafelix